Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulamalar Nasıl Yapılıyor...

İlk görüşme sırasında doldurulan formlar yardımıyla kişinin psikolojik yapısı, metabolik yapısı, hastalık eğilimleri ve yeme alışkanlıkları ile ilgili olarak bilgi edinmeye çalışıyoruz. Kişiden bazı kan testlerini yaptırmasını da isteyebiliriz.

Uygulamalar haftada bir yapılan seanslar şeklinde oluyor. MORA-Terapi kişinin oturduğu yerde yapılıyor ve bu sırada hafif sakinleşme dışında bir şey hissedilmiyor.

1) MORA-Terapi / Silme: Sigara bırakmak için yapılana benzer bir MORA-Terapi uygulamasıdır. Uygulamadan beklentimiz problemli yiyecek grubuna karşı (şeker-karbonhidrat...) düşkünlüğün ortadan kalkmasıdır. MORA cihazı içine problemli yiyecek maddesi konulur ve kişinin cihazın elektrotlarını tutması istenir. Uygulama sırasında sakinleşme-rahatlama halinden başka bir şey hissedilmez.

2) MORA-Color / Renkler: Uygulama kişinin vücudu üzerinde gezdirilen bir elektrot yardımıyla yapılır. Uygulama sırasında renk görülmez; ama renklerin frekans bilgisi kullanılır. Uygulama sırasında renklerin özelliklerine göre farklı etkiler oluşur.

3) MORA-Homeopati / Homeopatik Damlalar: Kişi için uygun olduğu düşünülen Bach Çiçekleri ya da diğer homeopatik frekans grubu özel bir teknikle tuzlu su-alkol karışımları üzerinden geçirilir. Bu sıvı, damlalar halinde kullanılması adına kişiye verilir

Yan Etkisi Var mı?

Kilo programında yapılan şey bünyenin kilo vermek için zorlanması değildir. MORA-Terapi'nin işleyişi tüm sistemin dengelenmesine yöneliktir.

Örnek olarak... Metabolizması normal çalışan bir kişiyi zayıflama amacıyla metabolizması anormal hızlı çalışıyor hale getirmek mümkün değildir. Ancak anormal düzeyde düşük bir metabolizmanın normalleşmesi mümkün olabilir. Bir yandan da MORA-Terapi ile vücutta nerede ve nasıl bir düzelme olacağının kararını çoğunlukla bünyenin kendisi verir.

Kişiyi karbohidrat yiyemez hale getirmek de mümkün değildir ancak normalin dışına taşmış bir düşkünlük halini ortadan kaldırmak mümkündür.

MORA-Terapi doktorlar tarafından ya da doktor kontrolünde kullanılmaktadır. Şimdiye kadar yapılmış çalışmalarda hiçbir ciddi yan etki raporlanmamıştır.

 

Genel Sorular

Mora cihazlarıyla yapılan terapi sayesinde yeme isteğiniz azalır, iştahınız kapanır böylelikle daha az yiyerek, kilolarınızdan kısa sürede kurtulursunuz.

Bakırköy Mora Terapi ile Kilo verme programı

Bakırköy MORA-Terapi, diyet yapmanıza ya da kilo vermenize sebep olabilen birçok problemi ortadan kaldırarak kilo vermenize yardımcı olur.

1) Karbohidratlara dayanamama... Karbonhidrat gurubuna karşı (örneğin unlu ürünler, ekmek, hamburger, pasta, börek gibi gıdalar, şeker ya da çikolata...) düşkünlük haliniz varsa bu durumda size bu gıdalar üzerinden bir ya da iki seans MORA-Terapi öneriyoruz. Bu kullanım sigara bırakmaya yönelik MORA-Terapi uygulamasının bir benzerinin problemli gıda grupları üzerinden yapılmasıdır.

2) Duygusal Denge... MORA-Terapi de kullanılan biorezonans yöntemi ve beraberindeki Color Biorezonans uygulamaları kişinin duygusal durumu üzerinde belirgin bir etki yaratır.

3) Metabolizma... COLOR Biorezonans biorezonansın en yeni ve en etkili formudur. MORA-Color uygulamalarında kişi herhangi bir renk görmez; ancak rengin homeopatik frekans bilgisi kullanılır. MORA-Color'un kilo programındaki etkileri diğer tüm biorezonans kullanımlarını gölgede bırakır.

Önemli Not... Bu sitede bahsedilen hastalıkların nitelikleri ve vücudun enerji sistemiyle ilgili bilgiler Avrupa (özellikle Almanya) kökenli ve rezonans-titreşim tıbbı olarak adlandırılmaya başlanan bir tamamlayıcı tıp akımının yansımalarıdır. Bu bilgiler, ülkemizdeki klasik tıp uygulamaları içinde bilinmemekte veya bilinse de yaygın kabul görmemektedir. Buna rağmen MORA-Terapi'de kullanılan biorezonans cihazı bir tıbbi tedavi cihazıdır ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından da "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Yani MORA-Terapi, doktorlar tarafından ve çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanılabileceği unutulmamalıdır. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların klasik tıbbi bilgiler olmadığını ve MORA-Terapi yanında homeopati, elektrohomeopati ya da renklerin de tedavi edici olarak kullanılmadığını ya da herhangi bir tedaviye alternatif olmadığını; ancak doktorun tercihi doğrultusunda diğer tedavileri destekleyici şekilde ve klasik yaklaşımlara ek olarak kullanıldığını bilmesi önemlidir.

 

Amacımız;

- Düşkün olduğunuz gıdalara karşı isteksizlik yaratmak (şeker-çikolata-ekmek-pilav-makarna...)

- Psikolojik sakinlik ve rahatlık halini sağlamak,

- Metabolizmanızda yavaşlamaya yol açabilen enerjetik problemleri ortadan kaldırmaktır.

Karbohidrata Dayanamayanlar: Birçok kişide unlu gıdalara-karbohidratlara karşı düşkünlük vardır ve bu kişiler için diyet yapmak çok zor hatta bazen imkansız olmaktadır. Bu düşkünlük hali aynı sigara bağımlılığında olduğu gibi giderilebilmekte ve kişinin bu gıdalara karşı kayıtsızlaşması sağlanabilmektedir. Junk Food Bağımlıları: Junk Food kelimeleri hem kalorisi yüksek/besleyiciliği az olan ve hem de bağımlılık yapan yiyecekleri tanımlamaktadır. Abur cuburlar; şekerlemeler, çikolatalar, cips ya da fast food ürünleri için kullanılan tabirdir. Bağımlılık yaratırlar ve diyetten kolayca çıkarılabilmesi için MORA-Terapiye ihtiyaç vardır. Çikolata ya da Tatlılara Düşkünlük: Mora-Terapi ile kolayca giderilebilir. Hatta bunun için tek seans genellikle yeterli olmaktadır. Psikolojik Yeme Davranışı... Zayıflama programlarının işe yaraması ve kalıcı olabilmesi için kişinin diyet hali ile psikolojik uyumunun sağlanmış olması gerekir. Bu yüzden de MORA-Terapi'nin kişinin psikolojik hali üzerinde yarattığı değişim çok önemlidir. Her MORA seansı ve özellikle MORA-Color uygulamaları kişinin üzerinde belirgin bir sakinlik ve psikolojik rahatlama hali yaratır. Metabolizma Problemleri... MORA Terapi ile yapılan uygulama enerji sistemini dengelemeye yöneliktir. Bu uygulama ile normal çalışan bir metabolizmayı hızlı çalışır hale getirmek mümkün değildir; ancak anormal olan ve anormalliğin aşırı uçlarda olduğu durumları normalleştirmenin mümkün olabildiğini bilmekteyiz. Dengesizliğin giderilmesi amaçlı çeşitli farklı Mora uygulamaları yapılabilir, ancak gördüğümüz en etkili sonuçlar MORA-Color-renk uygulaması ile olmaktadır.

YUKARI